Ve vstupní hale se děti občerstvily ze svých bohatých zásob a odpočinuly si po cestě hromadnou dopravou.
Potom pro nás přišla dvojice průvodců. V šatně jsme si odložili a pokračovali do promítacího sálu. Paní průvodkyně nás seznámila stručně se zajímavostmi České televize. Následoval krátký film, který nám umožnil za zhruba 20 minut nahlédnout do míst, kam návštěvníci nechodí – do skladu rekvizit, kostymérny, maskérny, dílny na výrobu kulis apod. Po filmu jsme konečně vyrazili do labyrintu chodeb – délka je prý 42 km. To ale nemůžeme potvrdit, prošli jsme jen malou část.
Naše první zastávka byla u rozsáhlého modelu celého komplexu České televize. Pan průvodce nám zde podrobně popsal, co se kde nachází. Navštívili jsme rovněž televizní studia. Některá byla prázdná. Stali jsme se ale svědky natáčení pořadu „Kouzelná školka“, kde maňásek František měl zrovna výstup s herečkou Magdou Reifovou-momentálně taneční vílou Hopsalkou. Měli jsme tak možnost vidět, jak je natáčení složité, co se všechno musí udělat (umístit světla do správné výšky, posunout rekvizity a řada dalších úkonů) než je pan režisér spokojený a záběr hotový.
V závěru exkurze jsme se znovu vrátili do promítacího sálu. Zde si zájemci mohli zkusit práci za kamerou, práci se čtecím zařízením, zahrát si na televizní hlasatele. Kdo chtěl, mohl si vyzkoušet několik kostýmů, klobouků a dalších rekvizit.
Exkurze se nám vydařila. Máme jako třída společné zážitky a to je hodně důležité. Jsme díky exkurzi o něco chytřejší. Mimochodem věděli jste například, že nejžádanější v zahraničí jsou Krkonošské pohádky, následuje Krteček a na třetím místě jsou Bob a Bobek (Králíci z klobouku)? To je jen jedna moudrost. Pokud chcete získat další, budete se muset zvednout z prostoru před obrazovkou a vyrazit do objektu České televize. Návštěva stojí opravdu za to. Určitě nebudete litovat.
L. Braunová, třídní učitelka v 7. A
Komentáře
Nebyly přidány žádné komentáře.