Po příchodu na místo a nezbytném krátkém občerstvení jsme se společně vydali prohlédnout si expozici muzea – Prahu v jednotlivých historických obdobích. Zaujal nás hlavně známý Langweilův model Prahy, který ji zachycuje zhruba v období před 150 lety. V krátkém filmu jsme viděli celý model v 3D podobě.
Pak už přišla očekávaná chvíle. Pan lektor nás stručně seznámil s výstavou a s tím, co nás tam čeká. Všem rozdal spořicí karty a vědomostní brožury. Celá výstava se točí kolem peněz. Spořicí kartu lze využít na mnoha stanovištích - peníze se s ní dají vydělat, dají se za něco utratit, část peněz lze uspořit, investovat do cenných papírů nebo do zboží. Virtuální peníze se mohou i darovat na charitu, což všichni žáci udělali.
Výstavu zaštiťuje Česká spořitelna, která virtuální peníze darované účastníky převede na peníze skutečné a tak se virtuální částky nasbírané dětmi dostanou tam, kde mohou opravdu pomoci. Mnozí stihli absolvovat i více než jedno kolo výstavy, a získali tak větší sumu virtuálních peněz. V závěru si každý vytiskl svůj výpis z účtu, aby bylo jasné, kdo na kterém stanovišti peníze vydělal, ušetřil či utratil.
Výstava se všem moc líbila. Je zde využito mnoho interaktivních aplikací, které zajistily pro všechny dopoledne plné zábavy a možnost vyzkoušet si, že s penězi je nutné nakládat s rozmyslem.
Naše společná akce vyšla opět „na jedničku“. Nezbývá než se těšit na další.
L. Braunová, tř. uč. 8. A